Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Poczet Sztandarowy oraz przedstawiciele nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie 11 listopada br. uczestniczyli w miejskich obchodów 105. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.
Miejskie uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy, koncelebrowaną przez kapłanów z mławskich parafii. Następnie uczestnicy za Mławską Orkiestrą Dętą przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku, gdzie miała miejsce część oficjalna obchodów.  Do zebranych przemówienia wygłosili: burmistrz Sławomir Kowalewski i poseł Anna Cicholska. Złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego przez delegacje szkół i instytucji oraz staropolski polonez wykonany przez tancerzy Fundacji „Krzewienia Kultury – Zawkrzanie" z udziałem  uczenia IV klasy Technikum Reklamy Kacpra Rutkowskiego podkreślił rangę uroczystości.  Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie przez zgromadzonych pieśni patriotycznych.