Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

12 stycznia 2024r. Panie: Edyta Tadrzak i Wioletta Rybka przeprowadziły lekcję otwartą na temat: "Czy warto odwiedzić Grecję z Erasmus+?". W lekcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych technicznych  oraz zaproszeni nauczyciele. Celem lekcji było zaprezentowanie Grecji jako kraju partnerskiego, do którego młodzież z naszej szkoły wyjeżdża na praktyki uczniowskie i zajęcia edukacyjne w ramach projektów unijnych. Bodźcem do przygotowania lekcji był ostatni wyjazd na Półwysep Olimpijski w październiku 2023r. trzydziestu czterech uczniów wraz z opiekunami, podczas którego poszerzali oni kompetencje językowe, wiedzę z marketingu i przedsiębiorczości oraz podnosili kwalifikacje informatyczne. Był to też czas na zgłębienie wiedzy o kraju, jego kulturze, języku i mieszkańcach. Prezentując uczniom  informacje o tym regionie Europy oraz o sposobie uczestniczenia w projektach, nauczycielki starały się zaszczepić w uczniach myśl o wyjeździe do Grecji. Uczniowie klas IV TI oraz IV TR/TP przygotowali film prezentujący kraj partnerski. Podczas lekcji młodzież z klas I mogła skosztować smakołyków typowych dla kraju: oliwek, oliwy, sera feta oraz słodyczy. Do przeprowadzenia lekcji zostały wykorzystane pomoce naukowe przywiezione z Grecji.