Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Podczas uroczystości Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych Technikum Informatycznego, Technikum Budownictwa, Technikum Reklamy, Technikum Programistycznego oraz uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów z klas starszych przystąpili do ślubowania.

Reprezentanci klas, stojąc przed sztandarem szkoły, z dumą i powagą uroczyście ślubowali dbać o honor i dobre imię szkoły, sumiennie wypełniać obowiązki, uczciwie uczyć się, pracować, wyrabiać koleżeństwo, dbać o dziedzictwo kulturowe regionu, czerpać z wzorca osobowego Patrona Szkoły - Jerzego Ciesielskiego.

Święto Szkoły, w tym także ślubowanie klas pierwszych, od zawsze, szczególnie w uczniach, wzbudzało piękne uczucia, skłaniało do głębszych refleksji i przemyśleń dotyczących edukacji, korzeni narodowych i naszej przyszłości. 

Od tego momentu bycie uczniem Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1, to nie tylko prawo do nauki w murach tej szkoły, rozwijanie swoich zainteresowań i korzystanie z doświadczeń i wiedzy grona pedagogicznego, ale i powód do dumy. Słowa wypowiedziane przez młodzież w tej podniosłej chwili, stały się zbiorem nadrzędnych reguł i drogowskazem podczas kolejnych lat nauki w szkole

W imieniu klas pierwszych Kinga Kolwicz, uczennica klasy I Techniku Reklamy powiedziała, że ten dzień jest dniem szczególnym i z pewnością na długo zapadnie w pamięć, gdyż od tego momentu oficjalnie wszyscy pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Ta chwila więc jest powodem do zadowolenia, że mogą oni uczęszczać do szkoły, która przed laty obrała sobie za patrona postać niezwykłą - Jerzego Ciesielskiego. Pragnieniem ich jest w życiu go naśladować oraz nie zawieść oczekiwań i pokładanych w nich nadziei nauczycieli i rodziców. Obietnica godnego reprezentowania szkoły, dbania o jej dobre imię  i najlepsze wyniki stała się kierunkiem, w którym młodzież zamierza podążać.

Urszula Makowska - Dyrektor szkoły życzyła młodzieży, by tutaj odnaleźli wszystko - wiedzę, dobro, przyjaźń, satysfakcję, bezpieczeństwo, koleżeństwo, odkrywane pasje, budzące się ambicje. Niech pobyt w tej szkole będzie przyjemnością, przygotowaniem do dorosłego życia zawodowego i osobistego.