Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W szkole rusza 17. Kampania Białych Serc, czyli Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „OD PIWA NIE TYLKO GŁOWA SIĘ KIWA”, czym zwraca uwagę na uzależnienie od alkoholu, które często prowadzi do braku odpowiedzialności i w konsekwencji do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Wolontariusze naszej szkoły solidaryzując się w proteście przeciwko narkotykom, przemocy i innym uzależnieniom wykonali i zawiesili w oknach pracowni szkolnych symbol akcji – białe serca. W holu szkoły wystawili tablicę informacyjną w kształcie białego serca, która w dniach od 12 do 24 października 2021r.  będzie przypominać młodzieży o potrzebie przeciwdziałania nałogom.

Pomysłodawcą akcji jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem – Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Symbolem kampanii są zawieszone w oknach białe serca. Swoim zasięgiem akcja przekracza granice Polski – dotarła już do Ukrainy, Francji, Szwecji, Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Koordynatorami Kampanii w szkole są: Joanna Zadrożna, Alicja Stando, Marlena Komur.