Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Od czerwca 2021r. do grudnia 2023r. w szkole realizowany jest projekt unijny "Zawód drogą do sukcesu!" Stanowi on wsparcie uczniów i nauczycieli szkół prowadzących kształcenie zawodowe z powiatu mławskiego w lepszym przygotowaniu młodzieży do wymarzonego zawodu. 
Głównym założeniem projektu jest wyposażenie szkoły w sprzęt przeznaczony głównie do pracowni kształcenia zawodowego. W wakacje trafił do nas sprzęt komputerowy do mobilnych pracowni komputerowych tj. 30 laptopów, 2 szafy do przechowywania, ładowania i transportu laptopów. Zakupiona została drukarka 3D wraz z filamentami oraz kserokopiarka i projektory. Mobilne pracownie komputerowe doskonale sprawdzają się dzięki temu, że ich transport pomiędzy piętrami ułatwia winda. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bardzo chwalą nowe wyposażenie pracowni i chętnie wykorzystują go na zajęciach.
Jesienią do szkoły trafi kolejna partia sprzętu, będzie to wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego dla technikum budownictwa. 

Ponadto dzięki projektowi młodzież technikum informatycznego, technikum budownictwa, technikum elektrycznego i technikum reklamy może uczestniczyć w płatnych stażach oraz kursach certyfikowanych m. in. na: wózki widłowe, grafiki komputerowej, operatora koparki, obsługi druku 3D. Uczestniczą oni też w dodatkowych zajęciach z przedmiotów zawodowych oraz kompetencji kluczowych.

Aktualnie prowadzony jest nabór uczniów do projektu realizowanego w br. szkolnym.  Zajęcia dodatkowe oraz kursy rozpoczną się w styczniu 2022 roku.

Koordynatorem projektu jest Marzena Nagucka.