Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Corocznie w szkołach kończących się maturą przyznawane jest stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dwoje uczniów naszej szkoły: Samanta Maćkowska, uczennica klasy III Technikum Reklamy i Kacper Kochański, uczeń klasy III Technikum Informatycznego uzyskawszy w roku szkolnym 2020/2021 najwyższe wyniki oraz wzorowe zachowanie stali się laureatami tej nagrody. Oboje wyróżniają się nienaganną postawą, angażują się w życie szkoły i godnie ją reprezentują w środowisku lokalnym. Gratulujemy wyróżnienia!

Kim są nasi stypendyści? Przyjrzyjmy się im z bliska.

Samanta Maćkowska od 2019 r. jest uczennicą klasy III Technikum Reklamy. Jak mówi, wybór kierunku był przemyślany i trafny, dlatego nauka przychodzi jej z łatwością i daje zadowolenie. Samanta jest dziewczyną, której trudno nie zauważyć. Wszędzie jest obecna i potrzebna. Jej wrodzony dar dzielenia się z innymi, takt, delikatność i talent w wielu dziedzinach zostały zauważone bardzo szybko.

Jeśli trzeba poprowadzić akademię, zaśpiewać, przeczytać, wykonać gazetę, pomóc przy komputerze czy być ambasadorem szkoły, zawsze jest chętna do pomocy. W zlecone zadania wkłada serce, wiedzę, daje z siebie wszystko. Jest ambitna, ale i skromna. W br. szkolnym została wybrana Przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Aktywnie działa też w zespole rekrutacyjnym i promocyjnym. Pisze piękne wiersze. Warto dodać, że jest urocza, inteligentna i sympatyczna. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, która to dziewczyna, podpowiem - ta z najpiękniejszymi i najdłuższymi włosami w szkole.

Kacper Kochański jest uczniem klasy III Techniku Informatycznego, tegorocznym stypendystą Nagrody Stowarzyszenia „Pontyfikat Papieża Jana Pawła II” . W ubiegłym roku szkolnym osiągnął średnią ocen 5,71, najwyższą w naszej szkole. Uzyskał także pierwszą lokatę z kwalifikacji zawodowej z wynikiem 88%. Kacper jest z pewnością wymarzonym uczniem dla każdego nauczyciela oraz dumą dla rodziców. Zdumiewa swoją systematycznością, pracowitością i życzliwością. Już w szkole podstawowej oraz gimnazjum był jednym z najlepszych uczniów. Zawsze otrzymywał promocję do następnej klasy z wyróżnieniem i bardzo często miał 100% frekwencję (5 lat na 9). Od początku swojej edukacji w naszej szkole Kacper nie opuścił nawet jednej godziny lekcyjnej oraz nigdy się nie spóźnił, chociaż dojeżdża codziennie 32 km z miejscowości Brzozowo- Dąbrówka. Ponadto, w czasie zdalnego nauczania nie zdarzyło się, ażeby doświadczył awarii Internetu lub urządzenia telekomunikacyjnego. Chętnie bierze udział w szkolnych konkursach i nigdy nie odmawia pomocy nauczycielom i kolegom.

Życzymy naszym stypendystom - Samancie  i Kacprowi dalszych sukcesów w nauce i mamy nadzieję, że będą oni nadal godnie reprezentowali naszą szkołę oraz całą społeczność uczniowską.