Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

 Tadeusz Syka, reżyser filmu Wyszyński - zemsta czy przebaczenie powiedział: „Przygotowaliśmy wojenny film fabularny, który pokazuje nieznaną twarz Wyszyńskiego, jego rozterki i zaangażowanie w walkę o Polskę. Wszystko to, co wydarzyło się po 1946 roku w życiu Prymasa jest nam znane. Mało kto wie o wojennym wątku Wyszyńskiego. Dlatego powstał ten film".

Młodzież naszej szkoły zachęcona tym wyznaniem, w dniu 22 października 2021r., liczną grupą udała się do kina w MDK w Mławie celem obejrzenia najnowszej produkcji poświęconej Prymasowi Tysiąclecia. Projekcję zobaczyli uczniowie klas: I TIa, I TIb, I TR, II TB, II TE, III TBp, III TR, IV TI. Z wielką uwagą oglądali oni film, a na koniec doceniając jego walory, nagrodzili go brawami. Poruszeni wojennymi losami ks. Wyszyńskiego opuszczali kino pełni emocji. Wielką wartością filmu jest jego przesłanie mówiące o przebaczeniu jako jedynej drodze ku wolności. Polecamy wszystkim, którzy jeszcze filmu nie widzieli jak najszybsze jego obejrzenie.

 Fabułą filmu jest dotychczas nieznany okres życia ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego. Zostały przybliżone momenty, w których główny bohater zmagał się z powstańczą rzeczywistością: wybuchem  powstania, przemytem broni, nalotami Niemców na szpital czy pomocą powstańcom w dostępie do sakramentów. W adaptacji nie zabraknie postaci Matki Elżbiety Róży Czackiej i jej pracy na rzecz innych. Wiemy, że losy obydwu postaci splotły się ponownie w tym roku, gdy 12 września papież Franciszek dokonał ich uroczystej beatyfikacji.

Inicjatorami i realizatorami grupowego wyjścia młodzieży do kina byli: Joanna Raczkowska i ks. Marcin Niesłuchowski.