Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”

W odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki do wzięcia udziału w akcji "Szkoła do hymnu 2021" - 10 listopada 2021 r. społeczność szkolna zgromadziła się na szkolnym korytarzu w miejscu, gdzie znajduje się godło, aby w tym samym momencie, łącząc się ze szkołami w Polsce i na świecie, o godzinie 11.11 odśpiewać hymn narodowy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele podkreślili podniosłość wydarzenia galowym strojem oraz biało - czerwonymi kotylionami, wstążeczkami lub innymi patriotycznymi emblematami. 

Godny udział w uroczystości w przededniu 11 listopada, kiedy obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, jest wyrazem naszego patriotyzmu i zachętą, by podtrzymywać pamięć o tych, którzy walczyki o wolność ojczyzny, o symbolach narodowych, polskości i Polakach.

Dziękujemy, że w tak piękny sposób przyłączyliście się do tej akcji!

Szkolną uroczystość przygotowała - Pani Ewa Wiącek.