Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Sen Polaków o wolnej Polsce - spełnia się. 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna w Warszawie przekazuje Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad tworzącą się armią polską. Kończy się I wojna światowa. Oddziały Wojska Polskiego defilują przed Zamkiem Królewskim w Warszawie, o czym poeta powie: "Wtedy wszystkie dzwony krakowskie zadzwonią, a kolumnie zygmuntowskiej Tatry się pokłonią...".

Pamiętając o tych wydarzeniach  młodzież klasy III TR/TE w formie artystycznej na dolnym korytarzu zaprezentowała losy naszej Ojczyzny, począwszy od czasów zaborów po rok 1918, kiedy odzyskaliśmy niepodległość. W ten sposób przypomnieli nam wszystkim, jak wielki patriotyzm i heroizm cechował naszych rodaków w drodze do wolności. 

Społeczność szkolna uczciła to wydarzenie wspólnym odśpiewaniem hymnu, udziałem w apelu, podczas którego głos zabrała Urszula Makowska - dyrektor szkoły oraz galowym strojem przyozdobionym patriotycznymi emblematami.

Chcąc nadać Świętu Niepodległości jeszcze bardziej uroczysty charakter zachęcamy wszystkich uczniów do wywieszenia na domach biało - czerwonej flagi, która będzie symbolem miłości i przywiązania do Ojczyzny.

Rzeczywistość odzyskania ojczyzny i niepodległości nie zamyka się wyłącznie w obszarze historii. Jest rzeczywistością wciąż aktualną, gdyż zawsze aktualna pozostaje sprawa samej wolności człowieka i narodu. Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej posiadać. Przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmaganie, wysiłek i miłość. Nie zapominajmy o tym, bo nie jest ona nam dana na zawsze. Czyńmy wszystko, by jej nie utracić!