Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

26 października 2021r. uczniowie z klasy I TR uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził Pan Marcin Szarpak - ratownik medyczny, który przybliżył młodzieży podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Wszyscy wiemy, że wypadki zdarzają się często i to nie tylko na drodze, ale również w domowym zaciszu. Nie zawsze potrafimy na nie prawidłowo zareagować i pomóc osobie poszkodowanej. Często również obawiamy się, że zamiast pomóc, możemy po prostu zaszkodzić. Każdy z nas powinien poznać chociażby podstawy pierwszej pomocy, aby nie bać się działać, gdy wymaga tego sytuacja.

Dlatego też uczniowie naszej szkoły mogli samodzielnie, pod okiem fachowca, przy użyciu fantoma, podjąć praktyczne działania przygotowujące ich do pomocy osobie będące w chwili zagrożenia życia. 

Osobami odpowiedzialnymi za spotkanie były: Pani Joanna Zadrożna, Alicja Stando.