Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

29 marca br. klasa III TR, inspirowana powieścią Władysława S. Reymonta, zaprezentowała podczas lekcji języka polskiego zwyczaje i obyczaje opisane w powieści. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Podzieleni na grupy opracowali: plan wesela Jagny i Boryny, zaproszenie na wesele, menu weselne oraz według niego potrawy, których kosztowali weselnicy, stworzyli makietę stołu wielkanocnego oraz odtworzyli ludowe stroje i tańce. Prace oddawały koloryt, klimat i język końca XIX w. Dzięki zaangażowaniu młodzież udało się w sposób innowacyjny utrwalić lekturę szkolną.