Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniu 30 maja br. uczniowie zainteresowani poszerzaniem wiedzy historycznej wzięli udział w seminarium NASI BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ – BRACIA LECH. Wykłady poświęcone były postaciom trzech braci: Czesława Jerzego, Jana Kazimierza i Włodzimierza Lechów. Część ich losów związana była z ziemią mławską. Dwóch z nich należało do elitarnych wojsk popularnie zwanych cichociemnymi. Wśród cichociemnych czterech rekrutowało się z powiatu mławskiego (proporcjonalnie, była to duża liczba). Wspaniałe postaci, wielcy bohaterowie, rozmiłowani w Polsce. Ich postawa podczas II wojny światowej zasługuje na pamięć współczesnych.

Incjatorka wyjścia na Seminarium była Pani Ewa Wiącek.