Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Europejski Dzień JęzykówEuropejski Dzień Języków to święto językowej różnorodności, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. 28 września 2015 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłuchali prelekcji przygotowanej przez nauczycielki języka niemieckiego: Jolantę Hermanowską?Hausman i Annę Tupacz. Przesłaniem prelekcji było promowanie nauki języków obcych oraz rozwijanie kompetencji językowych wśród młodzieży i dorosłych.

      

       29 września 2015 r. na 7 godzinie lekcyjnej w pracowni języka niemieckiego odbył się V Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach. W konkursie udział wzięły dwuosobowe drużyny z klas pierwszych. Młodzież odpowiadała na 31 pytań dotyczących wiedzy o językach m.in.: Z jakiego języka europejskiego wywodzi się zwrot vis-a-vis? Ile jest obecnie oficjalnych języków w Unii Europejskiej? Laureatami konkursu zostali uczniowie Technikum Budownictwa: Patryk Dębski i Szymon Zakrzewski. Drugie miejsce zajęli uczniowie Technikum Informatycznego: Cezary Socha i Cezary Wydurski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Pani Anna Tupacz i Pani Jolanta Hermanowska-Hausman