Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Pielgrzymka maturzystów do ObórW dniu 8 października 2015 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami uczestniczyli w corocznej pielgrzymce maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

 

Celem pielgrzymki było przede wszystkim duchowe przygotowanie młodzieży do matury i poznanie oborskiego sanktuarium. Ojciec Stanisław, kustosz tego miejsca przedstawił jego historię i znaczenie. Opowiedział o cudownych znakach żywej obecności Matki Bożej w życiu przybywających do tego miejsca pielgrzymów.

Drugą część pobytu w Oborach rozpoczęło spotkanie z ks. Pawłem Staniosem ? misjonarzem, który na co dzień pracuje w Ameryce Południowej. Nasz rekolekcjonista dzielił się doświadczeniem z pracy na misjach w Peru. Ojciec misjonarz opowiadał o dorzeczu Amazonki, tamtejszych ludziach, zwyczajach, ale także o dorastaniu w wierze, tak bardzo ważnej w dzisiejszym świecie i życiu dorastającego człowieka. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i we Mszy Świętej uczestnicy pielgrzymki modlili się wspólnie za naszych maturzystów o mądre przeżywanie swojego życia i pozytywne wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości.

Po smacznym obiedzie wszyscy z nowymi siłami i pozytywnym nastawieniem do czekających wyzwań, powrócili szczęśliwie do Mławy.