Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

        Marsz Bialych SercW dniu 23 października grupa młodzieży Zespołu Szkół Nr1 w Mławie, wraz z opiekunami; Panią Alicją Stando i Panią Joanną Zadrożną, wzięła udział w IV MARSZU BIAŁYCH SERC. Przeszedł on ulicami Mławy. W ten sposób młodzież szkolna, dorośli, przedstawiciele władz i instytucji głośno ale pokojowo zaprotestowali przeciwko narkotykom. Marsz był organizowany przez Pana Mariusza Zalewskiego w ramach zainicjowanej przez niego akcji pt XI KAMPANIA BIAŁYCH SERC, pod hasłem "S.O.S. DLA MŁODZIEŻY". Uczestnicy marszu byli wyposażeni w symbole Kampanii: białe serca, balony, flagi z białymi sercami oraz w transparenty, gwizdki, trąbki inne przedmioty robiące hałas. Hałasując przeszli chodnikami Mławy by zaprotestować przeciwko narastającej narkomanii wśród młodzieży.

 

       Marsz wyruszył z Parku Miejskiego sprzed pomnika Józefa Piłsudskiego i przeszedł ulicami: Reymonta, Lelewela, Żwirki, Wigury, 3 Maja, Stary Rynek, Płocka, Długa, Wyspiańskiego i Sienkiewicza. Zakończył się w parku przy fontannie.

       Marsz Białych Serc połączono z kwestą pieniężną na rzecz piątki młodych bohaterów akcji 'ZAPALACZEM W DOPALACZE", którą Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie zorganizowało w czasie wakacji.

       Iga, Krystian, Karolina, Magdalena i Martyna apelowali do młodych ludzi o nie niszczenie swojego zdrowia poprzez zażywanie dopalaczy i innych narkotyków. Cała piątka bohaterów wakacyjnej akcji sama jednak potrzebuje pomocy i wsparcia finansowego na dalszą walkę ze swoją chorobą.