Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

      Debata mlodych o mlodych26 października br. uczennice klasy II TOR (Sylwia Szczepańska, Karolina Szydłowska, Marlena Średzińska i Beata Ściblak) wraz z Panią Alicją Stando, wzięły udział w I DEBACIE "MŁODYCH O MŁODYCH", która odbyła się w ramach XI KAMPANII BIAŁYCH SERC. Przewodnim tematem debaty była sprawa dopalaczy oraz włączenie się młodzieży w aktywną dyskusję jakim jest problem i zagrożenie dopalaczami, oraz jak skutecznie młodzież może pomagać swoim rówieśnikom, którzy właśnie wkroczyli na drogę uzależnienia.

 

       Cała debata została podzielona na sześć bloków tematycznych:

I TEMAT - Nasza wiedza o dopalaczach- wystarczająca?

II TEMAT - Najważniejsze problemy moich rówieśników oraz ich wpływ na zażywanie narkotyków

III TEMAT - Adaptacja w grupie rówieśników - jak budować fundament wzajemnego szacunku bez ulegania presji otoczenia

IV TEMAT - Budowanie zrozumienia wśród rodziców i nauczycieli jako forma skutecznej pomocy dla moich rówieśników

V TEMAT - Problem pomocy dla moich rówieśników zażywających dopalacze - właściwe reagowanie

VI TEMAT - Co mogą zrobić dorośli w kwestii pomocy moim rówieśnikom, którzy zażywają dopalacze

Debatę poprowadził pomysłodawca Kampanii Białych Serc - Pan Mariusz Zalewski. W debacie udział wziął także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mławie - Pan Jan Wtulich oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mławie.