Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Narodowe Święto Niepodległości10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe. 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

       Często słyszymy słowa: Polska, Polacy, Ojczyzna. Jednak na co dzień nie myślimy o tym, czym jest wspólne dobro, poczucie tożsamości, kultura i historia. Ale nie zawsze tak było! W przeszłości musieliśmy bronić swojej wolności i godności. Bywało, że ryzykowaliśmy życiem. I to właśnie niezmienna wola Polaków do przetrwania i uparte dążenie do odzyskania niepodległości stały się podstawą do odrodzenia wolnej Ojczyzny.

 

       Pamiętając o dokonaniach naszych przodków możemy być dumni, że należymy do wielkiego narodu! Musimy także ?mając na uwadze dokonania naszych poprzedników- sami się doskonalić.

Cóż ja uczynić mam, Polsko dla Ciebie,

Ja, com nie walczył przeciwko niewoli

Com się wychował na wolnych zbóż chlebie

Dziś, gdy Twe skronie blask chwały okolił?

Już wiem! Przestrzennie pierś moją rozszerzę

By Cię objęła, i umysł poświęcę

Dla Twego dobra ? i te słabe ręce

dla Ciebie, Polsko, składam dziś w ofierze.