Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Akcje charytatywne

W dniach 12 ? 21 października 2014 roku w/w wolontariusze wzięli udział w akcji organizowanej przez Grupę Zalewski Patrol pod nazwą ?X Kampania Białych Serc?.

Program Kampanii obejmował:

Powieszenie białych serc w oknach szkoły w geście protestu przeciw narkotykom,

  • Gazetkę ścienną promującą Kampanię,
  • Program profilaktyczny dotyczący przeciwdziałania zażywania narkotyków, poprowadzony przez pedagoga szkolnego oraz policjanta,
  • Dyskusje, rozmowy, wymianę poglądów na temat wiadomości o narkotykach, w czasie zajęć z wychowawcami poszczególnych klas,
  • 25 października ulicami miasta przeszedł marsz w geście protestu przeciw narkotykom pod hasłem ?Stop Narkotykom?. W marszu tym uczestniczyli także wolontariusze oraz opiekun PCK  z naszej szkoły.

 "Szlachetna Paczka"

W związku z tą inicjatywą uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły składali dary rzeczowe dla wybranej przez naszą szkołę rodziny. Zebrane rzeczy (artykuły żywnościowe, przedmioty gospodarstwa domowego itp.) zebrane podczas akcji przeznaczone zostały dla jednej z rodzin wytypowanych przez szkołę w ramach akcji "Szlachetna Paczka".

"Podziel się posiłkiem"

Wolontariusze szkolni wzięli udział w akcji organizowanej przez Bank Żywności, z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na terenie miasta, w większości mławskich marketów, do specjalnie oznaczonych koszy, zbierano żywność, która za pośrednictwem organizatorów tej inicjatywy trafiła do najbardziej potrzebujących dzieci.

Fundacja "Dziewczynka z zapałkami"

Wolontariusze szkolni współuczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Fundacji "Dziewczynka z zapałkami". W czasie trwania akcji, w jednym z mławskich marketów "Kaufland", wolontariusze zbierali żywność do specjalnie oznaczonych koszy. Zebrane artykuły żywnościowe przekazano w/w fundacji, która wspiera dzieci z ubogich rodzin.

Zbiórka artykułów sportowych i gier edukacyjnych

Na terenie szkoły nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Kowalewie. Celem tej inicjatywy była zbiórka artykułów sportowych oraz gier edukacyjnych, które następnie przekazano dzieciom z Domu Dziecka.

Zbiórka rzeczy na rzecz Sklepiku Charytatywnego działającego przy Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

W czasie trwania akcji na terenie szkoły przeprowadzono zbiórkę rzeczy gospodarstwa domowego, maskotek, gier, książek itp., które następnie przekazano do sklepiku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na działalność statutową stowarzyszenia. Inicjatywa ta służyła podopiecznym, poprzez zakup sprzętu medycznego oraz poprawienie poziomu opieki nad chorymi.