Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

      Konferencja HDK30 listopada 2015 roku grupa honorowych krwiodawców z naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK Panią Joanną Zadrożną, wzięła udział w dorocznej Konferencji Honorowych Dawców Krwi, która odbyła się w ramach 51 rocznicy istnienia Mławskiego Koła Honorowych Dawców Krwi.

       Między 22 a 26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W tym roku obchody wiązały się w dwoma rocznicami, 56 rocznicą krwiodawstwa PCK w Polsce i 51 rocznicą krwiodawstwa w Mławie. Z tej okazji mławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża kierowany przez prezesa Józefa Gerleja, zorganizował Konferencję Honorowego Krwiodawstwa, na której wręczono wyróżnienia i odznaki wielu dawcom z Mławy i Powiatu Mławskiego.

 

       Wśród zaproszonych gości byli m. in. Wicestarosta Powiatu Mławskiego ? Pani Barbara Gutowska,  Przewodniczący Rady Powiatu ? Pan Henryk Antczak, Burmistrz Miasta Mława ? Pan Sławomir Kowalewski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy ? Pan Witold Żerański oraz Pielęgniarka Koordynująca Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mławie ? Pani Halina Wrzyszcz.

       W czasie uroczystego spotkania z krwiodawcami prezes mławskiego oddziału PCK - Józef Gerlej poinformował, że w ubiegłym roku oddano 1500 litrów krwi i jest to najwyższy wynik w historii mławskiego krwiodawstwa. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny ? bezinteresowne oddawanie krwi, Zarząd Okręgowy PCK przyznał statuetki (ufundowane przez Starostę Powiatu Mławskiego) i dyplomy uczniom mławskich szkół ponadgimnazjalnych, wśród których znaleźli się także uczniowie ? krwiodawcy z Zespołu Szkól Nr 1 w Mławie:

  • Patrycja Przybyszewska ? uczennica klasy IV TOR
  • Mateusz Kapitański ? uczeń klasy IV TI
  • Kamil Lis ? uczeń klasy IV TI

       Ponadto Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Mławie przyznał młodzieży czerwonokrzyskiej dyplomy uznania. Otrzymali je:

  • Olga Kołakowska ? uczennica klasy IV TOR
  • Rafał Bedra ? uczeń klasy IV TI
  • Bartłomiej Stando ? uczeń klasy III TI

       Burmistrz Sławomir Kowalewski odznaczył medalem ?Zasłużony dla Miasta Mława? Panią Joannę Zadrożną ? wieloletniego wolontariusza i opiekuna Szkolnego Koła PCK w ZS Nr 1.

Nagrodzonym, odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!