I Bieg Uliczny „Tropem Wilczym”

I Bieg Uliczny "Tropem Wilczym"Od 6 lat w Polsce, 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Z tej okazji w niedzielę 28 lutego 2016 r., zorganizowano w naszym mieście I Bieg Uliczny „Tropem Wilczym”. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskim jest Fundacja Wolność i Demokracja, a lokalnym inicjatorem – Klub Pływacki Płetwal Mława. Na starcie pierwszego mławskiego biegu, którego trasa liczyła 1963 metry stanęło ponad 200 biegaczy, a wśród nich uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Dystans do pokonania nie był przypadkowy – w 1963 roku zginął ostatni z „wyklętych” żołnierzy Józef Franczak „Lalek”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono reprezentantów naszej szkoły znacznie się powiększy.