Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       I Bieg Uliczny "Tropem Wilczym"Od 6 lat w Polsce, 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci ?Żołnierzy Wyklętych?. Ideą projektu biegowo ? edukacyjnego ?Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych? jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 ? 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

 

       Z tej okazji w niedzielę 28 lutego 2016 r., zorganizowano w naszym mieście I Bieg Uliczny ?Tropem Wilczym?. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskim jest Fundacja Wolność i Demokracja, a lokalnym inicjatorem ? Klub Pływacki Płetwal Mława. Na starcie pierwszego mławskiego biegu, którego trasa liczyła 1963 metry stanęło ponad 200 biegaczy, a wśród nich uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Dystans do pokonania nie był przypadkowy ? w 1963 roku zginął ostatni z ?wyklętych? żołnierzy Józef Franczak ?Lalek?.

       Mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono reprezentantów naszej szkoły znacznie się powiększy.