Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       W hołdzie Żołnierzom Wyklętym Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów oraz Komitet Obrony Roja zorganizowały konkurs literacko-plastyczny pod wymownym hasłem ?Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć??. Organizatorom konkursu przyświecał cel pielęgnowania pamięci oraz kultywowania ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1944 - 1963.

 

       Prace uczniów (wiersze i formy plastyczne) zostały zaprezentowane 29 lutego w DPS Kombatant w Ciechanowie. Szczegółowe informacje zamieszczone zostały na www.facebook.com/narodowy.ciechanow.

       Dziękujemy organizatorom konkursu oraz uczniom naszej szkoły za pielęgnowanie pamięci o tych, którzy odzyskali należną godność! W konkursie wzięły udział uczennice: Agnieszka Jabłonowska, Andżelika Karczewska, Natalia Krajewska i Katarzyna Szczepańska (z klasy I TOR), Sylwia Szczepańska (kl. II TOR), Zuzanna Pajewska i Olga Wróbel (kl. II TI) oraz Kinga Cieślińska (kl. IV TOR).

Sylwia Szczepańska zdobyła nagrodę specjalną. Gratulujemy!

Młodzież do udziału w konkursie zachęciła Pani Ewa Wiącek - nauczyciel historii.