BO LEPIEJ BYŚMY STOJĄC UMIERALI, NIŻ MAMY KLĘCZĄC NA KOLANACH ŻYĆ…

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów oraz Komitet Obrony Roja zorganizowały konkurs literacko-plastyczny pod wymownym hasłem „Bo lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć…”. Organizatorom konkursu przyświecał cel pielęgnowania pamięci oraz kultywowania ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1944 - 1963.

Prace uczniów (wiersze i formy plastyczne) zostały zaprezentowane 29 lutego w DPS Kombatant w Ciechanowie. Szczegółowe informacje zamieszczone zostały na www.facebook.com/narodowy.ciechanow.

Dziękujemy organizatorom konkursu oraz uczniom naszej szkoły za pielęgnowanie pamięci o tych, którzy odzyskali należną godność! W konkursie wzięły udział uczennice: Agnieszka Jabłonowska, Andżelika Karczewska, Natalia Krajewska i Katarzyna Szczepańska (z klasy I TOR), Sylwia Szczepańska (kl. II TOR), Zuzanna Pajewska i Olga Wróbel (kl. II TI) oraz Kinga Cieślińska (kl. IV TOR).

Sylwia Szczepańska zdobyła nagrodę specjalną. Gratulujemy!

Młodzież do udziału w konkursie zachęciła Pani Ewa Wiącek - nauczyciel historii.