Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W Zespole Szkół Nr 1 w Mławie postanowiono uczcić zbilżające się Święta Wielkanocne. 18 marca 2016 r. w pracowni nr 5 odbył się Szkolny Konkurs ?Ślad Wielkiej Nocy?, który przeprowadzili Pani Anna Tupacz i Pan Andrzej Goszczycki.

 Jak powszechnie wiadomo Wielkanoc to najważniejsze chrześcijańskie święto, upamiętniające mękę i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Jej wpływy wyraźnie zaznaczyły się w wielu miejscach na świecie, związanych ze światem kultury i sztuki. Właśnie z tego typu zagadnieniami zmagali się uczniowie, biorący udział w konkursie. Dla ułatwienia wszystkie pytania były wyświetlane przy użyciu sprzętu multimedialnego. Wśród najważniejszych zagadnień konkursowych znalazły się kwestie takie, jak: Dlaczego dzielimy się jajkiem? Co to jest Kalwaria? Kto namalował w refektarzu klasztoru dominikanów w Mediolanie słynny fresk zatytułowany ?Ostatnia wieczerza??

 W konkursie udział wzięli reprezentanci 12. klas:

 • Magdalena Wydymus (ITOR)
 • Magdalena Grochowalska (ITB)
 • Marcin Schodowski (ITI)
 • Dominika Podsiadłowska (IITOR)
 • Olga Wróbel (IITI)
 • Sebastian Sitek (IITB)
 • Izabela Kwiatkowska (IIITOR)
 • Mateusz Górny (IIITI)
 • Paweł Piotrkowski (IIITB)
 • Przemysław Siwowski (IIITE)
 • Konrad Lubacha (IVTB)
 • Patryk Kotkiewicz (IVTI)

Zwycięzcą Konkursu został Patryk Kotkiewicz uczeń klasy IV Technikum Informatycznego, drugie miejsce zajął Mateusz Górny uczeń klasy III Technikum Informatycznego, zaś trzecie miejsce zajęła Dominika Podsiadłowska uczennica klasy II Technikum Organizacji Reklamy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli:

Pani Urszula Makowska ? dyrektor ZS Nr 1, Pani Anna Tupacz ? nauczyciel języka niemieckiego i Pan Andrzej Goszczycki ? nauczyciel geografii.