Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Wycieczka do Centrum Szkoleń Budowlanych w Olsztynie8 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy I i II Technikum Budownictwa uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Wyjazd ten odbył się w związku z zaproszeniem absolwenta naszej szkoły, Pana mgr inż. Roberta Jurkiewicza, organizatora ?I Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw w Bezpiecznym Montażu Rusztowań?. Uczniowie, wraz z opiekunami - Panią Katarzyną Krzywdą, Panem Hubertem Świniarskim i Panem Andrzejem Michalakiem zwiedzili Centrum Szkoleń Budowlanych w Olsztynie, gdzie odbywały się wyżej wspomniane Mistrzostwa.

 

       Podczas pobytu w Centrum Szkoleń Budowlanych uczniowie i ich opiekunowie mogli zobaczyć wystawę nietypowych konstrukcji wykonanych z rusztowań tzw. "Park Brył Rusztowaniowych", pokazy: transportu poziomego i pionowego rusztowań, technik ratownictwa linowego używanych na wysokości, zagrożeń w pracy montażysty rusztowań, chemicznych i niechemicznych metod kotwienia rusztowań, udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli również w seminariach z udziałem ekspertów Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

       Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Geodezji , Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz na Wydziale Nauk Technicznych.