Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Wyjazd uczniów do Pałacu PrezydenckiegoW czwartek 21 kwietnia 2016 roku w ramach edukacji dotyczącej kultury i historii naszego kraju, uczniowie mławskich szkół: Technikum Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego oraz Gimnazjum Nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego wzięli udział w wyjeździe dydaktyczno ? integracyjnym do Warszawy.

 

Uczniowie wraz z opiekunami: Panią Urszulą Makowską (dyrektor ZS Nr 1 w Mławie), Panią Anną Tupacz (nauczyciel języka niemieckiego), Panią Edytą Załogą (doradca zawodowy) i Panem Andrzejem Goszczyckim (nauczyciel geografii), zwiedzili Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz udali się z wizytą do Pałacu Prezydenckiego.

W Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki uczniowie obejrzeli 9 sal wystawowych poświęconych życiu, działalności i śmierci ks. Jerzego:  ?W cieniu PRL-u? (tu poznali najważniejsze wydarzenia z historii Polski lat 1944-1989), ?Korzenie?, ?Żołnierski różaniec?, ?Dar kapłaństwa?, ?Niebo runęło nam na głowy?, ?Golgota?, ?Odszedł pasterz dobry?, ?Pomnażanie dobra? i ?Chrześcijaństwo?. Przewodnik szczegółowo zapoznał młodzież również z biografią ks. Popiełuszki.

Wizyta uczniów w Pałacu Prezydenckim, znajdującym się przy Krakowskim Przedmieściu, była nietypową okazją do zwiedzenia sal i pomieszczeń największego pałacu w Warszawie, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Uczniowie zwiedzili:

- Salę Białą ? tu znajdują się np. dziewiętnastowieczne wazy z porcelany miśnieńskiej oraz obraz Chrystus w domu z początku XVII wieku.

- Salę Niebieską ? tu odbywają się ważne spotkania oraz przyjmowane są zagraniczne delegacje, na ścianach znajdują się obrazy, m.in. Portret Tadeusza Kościuszki.

- Salę Chorągwianą ? w tej sali znajdują się repliki polskich chorągwi z różnych okresów historycznych, a także kopie Konstytucji 3 Maja i Konstytucji dla Europy 1831 roku.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli też m. in. Salę Rokoko, Kaplicę Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz Sień Wielką.

          Wspólny wyjazd uczniów z dwóch różnych szkół, okazał się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz wymiany doświadczeń szkolnych.