Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PrzedlekarskiejDnia 28 kwietnia 2016 r. odbyły się Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej organizowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Mławie.

 

 Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Startują w nich pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów. Drużyny z mławskich szkół ponadgimnazjalnych demonstrowały swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.


Nasza szkoła zajęła II miejsce, za które otrzymała puchar wraz z dyplomem oraz cała drużyna sanitarno ? medyczna: drobne upominki.                            

Drużyna reprezentująca Zespół Szkół Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie:                                     lider ? Artur Szprada: klasa III TE;                                                                                                                                   członkowie drużyny ?Dominika Sarbiewska: klasa II TR; Klaudia Żuchowska: klasa II TR; Mateusz Sobieski: klasa III TE; Kamil Zakrzewski: klasa III TE. 

Opiekun drużyny - Pani Joanna Zadrożna.


Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach.
Mistrzostwa organizowane są we współpracy z władzami samorządowymi (Starostwo Powiatowe) oraz Państwową Strażą Pożarną w Mławie.