Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w MławieWłączając się w ogólnopolską akcję nazwaną ?Nocą Muzeów?, 19 maja 2016 r. uczniowie klasy I Technikum Informatycznego wraz z opiekunami Panią Anną Tupacz i Panem Andrzejem Goszczyckim, udali się na ?Dzień w Muzeum? do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Pani Katarzyna Skorupa-Malińska,  Kustosz zajmujący się także działem oświaty, oprowadziła naszą grupę i szczegółowo zapoznała młodzież z dziejami Mławy i historycznej Ziemi Zawkrzeńskiej.

 

Uczniowie obejrzeli wystawy stałe:

-  wystawę prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie od późnej epoki kamienia poprzez kolejne okresy dziejowe do późnego średniowiecza,

- ekspozycję przedstawiająca dzieje Mławy i historycznej Ziemi Zakrzeńskiej od XVI wieku do zakończenia II wojny światowej,

- galerię obrazów Wojciecha Piechowskiego i malarzy współcześnie z nim tworzących, wywodzących się z Warszawskiej Szkoły Rysunkowej (Wojciecha Gersona, Józefa Chełmońskiego, Antoniego Piotrowskiego i Romana Szwoynickiego).

Obejrzeli też wystawę czasową ?Straż Graniczna na Mazowszu ? historia i współczesność?.