Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

      Europejskie Dni Dziedzictawa Narodowego RatowoW niedzielę 18 września 2016 roku w Zespole klasztornym w Ratowie odbył się IV Festiwal Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej ?Ratowskie Brzmienie Przeszłości?. Uroczystość ta wpisana jest do kalendarza Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 roku. Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcami są: ks. Bogdan Pawłowski oraz Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo, wpisuje się również w realizowany przez Sanktuarium od 2013 roku projekt ?Historia magistra vitae est?, nad którym patronat honorowy sprawuje biskup płocki Piotr Libera oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

       W tegoroczne obchody ratowskiego święta włączyła się czynnie społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie. Uczniowie pod bacznym okiem nauczycieli już na dwa dni przed uroczystością pracowali na terenie Sanktuarium Św. Antoniego, tworząc efektowny mural, zdobiący jedną ze ścian klasztoru. Podczas Festiwalu odbyła się także wystawa prac Pani Magdaleny Szumkowskiej, nauczycielki w Technikum Organizacji Reklamy Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie oraz wystawa prac uczniów tego technikum. Wystawy przyciągnęły szerokie grono odbiorców, podziwiali je także rodzice uczniów, którzy wybrali właśnie ten kierunek kształcenia.

       Główną atrakcję festiwalu stanowił historyczny piknik rodzinny ?Śladami Pawła z Radzanowa?, którego ideą jest przybliżenie średniowiecznego dziedzictwa oraz postaci znamienitego rycerza Księstwa Mazowieckiego - Pawła z Radzanowa. W pikniku wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nauczycielami. Wszyscy doskonale bawili się strzelając z łuku, przymierzając rycerskie zbroje czy też ucząc się pisma gotyckiego. Wydarzenie to było doskonałą okazją do integracji.

Opiekę nad uczniami podczas uroczystości sprawowali nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie Pani Magdalena Szumkowska, Pani Anna Tupacz i Pan Andrzej Goszczycki.