Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Wystawa plenerowa

       W dniu 20 września 2016 roku uczniowie klasy II Technikum Informatycznego w ramach godziny wychowawczej mieli okazję poznać bliżej historię czasów powojennych Mławy i okolic. W tym celu udali się wraz z opiekunami na wystawę plenerową ?Mława ? odbudowa i zmiany po wojnie?, która od 12 sierpnia 2016 r. jest dostępna dla zwiedzających w centrum miasta. Taka wizualizacja historii Mławy została przygotowana przez Grupę Nieformalną Mława ? Miasto Zabytkowe. Wystawa prezentuje zdjęcia wielu fotografów zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Część materiałów pochodzi także m. in. ze zbiorów Archiwum Państwowego oraz archiwum Technikum Budowlanego w Mławie.

 

       Podczas oglądania wystawy uczniowie dowiedzieli się m. in. co działo się w Mławie zaraz po wojnie. Jak dużym wkładem ówczesnych czasów są np. gmachy szkół: SP Nr 2, SP Nr 3, SP Nr 4 i ?Budowlanki? oraz jak rozwijała się Mława pod względem gospodarczym. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali wizualizację Mławy, porównując prezentowane zdjęcia, z dzisiejszym wyglądem miasta.

       Opiekę nad uczniami podczas wyjścia na wystawę sprawowały: Pani Anna Tupacz ? nauczyciel języka niemieckiego i wychowawca klasy II Technikum Informatycznego oraz Pani Marzena Nagucka ? nauczyciel języka polskiego.