Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       IX Konwój MuszkieterówW piątek 23 września br. w Mławie, przy sklepie Intermarche zaparkował już po raz IX specjalny autobus. Wolontariusze PCK zachęcali do oddawania krwi i odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące honorowego krwiodawstwa. ?W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi. To jednorazowy dar od dwóch dawców. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek pozwoli nie tylko zaspokoić najpilniejsze potrzeby, ale także przyczyni się do wzrostu świadomości i promocji idei krwiodawstwa? ? mówili organizatorzy przedsięwzięcia. Oddanie krwi, wraz z niezbędnym badaniem i odpoczynkiem, zajmuje tylko pół godziny. Dla organizmu dorosłego człowieka oddanie niespełna pół litra krwi to niewielki wysiłek. Natomiast dla osoby, której zostanie ona przetoczona jest bezcennym darem decydującym o jej życiu. Akcja organizowana jest wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem.

 

       W tym roku 11 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie wzięło udział w tej szczytnej inicjatywie, oddając honorowo krew:

 • Bartosz Florczak ? IV TI
 • Adrian Kamiński ? IV TI
 • Michał Malinowski ? IV TI
 • Hubert Mergalski ? IV TI
 • Bartłomiej Stando ? IV TI
 • Jakub Łączyński ? IV TE
 • Adam Śliwiński ? III TI
 • Krystian Kaczerski ? III TE
 • Mariusz Antczak ? III m
 • Mateusz Mazurek ? IV TI
 • Dominika Sarbiewska ? III TOR

Ponadto w kampanii brali udział uczniowie, którzy byli obserwatorami popularyzowania idei honorowego oddawania krwi. Opiekę nad uczniami pełniły Panie: Alicja Stando i Joanna Zadrożna.