Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Spotkanie w Galerii ZOd kilku lat w naszej szkole kształcimy uczniów na kierunku technika organizacji reklamy. Mamy świadomość, że pracownik agencji reklamowej to posada - marzenie wielu młodych ludzi, to szansa na wyzwania intelektualne i twórcze oraz zawodową satysfakcję. Specjalista do spraw reklamy to także człowiek kreatywny, wrażliwy na piękno, emocjonalnie reagujący na talent i proces twórczy innych, mający choć cząstkę duszy artysty.

       Aby obudzić wrażliwość i twórcze myślenie naszych uczniów skorzystaliśmy z zaproszenia artysty - malarza, pana Zdzisława Kruszyńskiego ? naszego absolwenta i autora portretu Patrona Szkoły ? na zajęcia warsztatowe do Galerii ?Z? pt. ?Spotkanie ze sztuką?. Pod opieką pani Joanny Szemplińskiej i pani Marleny Komur młodzież z klasy I Technikum Organizacji Reklamy uczestniczyła w tym ciekawym spotkaniu. Pan Zdzisław Kruszyński zaprezentował uczniom swoje prace oraz przedstawił różne techniki malarskie. Młodzież chętnie oglądała obrazy marynistyczne, pejzaże, portrety oraz martwą naturę. Uczniowie zadawali pytania dotyczące poszczególnych prac, czasu ich tworzenia, zastosowanych technik oraz materiałów wykorzystywanych w pracy artysty-malarza. Artysta zaprosił młodzież do indywidualnej próby tworzenia obrazu z wykorzystaniem nowoczesnych technik - przy pomocy tabletu graficznego.

       ?Spotkanie ze sztuką? zakończyliśmy wpisem do księgi pamiątkowej oraz wspólną fotografią z gospodarzem galerii. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie będzie ostatnim i stanie się początkiem naszej trwałej współpracy.