Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Akcja charytatywnaW dniach od 9 do 16 listopada 2016r. prowadzona była w naszej szkole akcja charytatywna ?Dla Jakuba? - ucznia naszej szkoły. Jakub jest dzieckiem niepełnosprawnym z dystrofią mięśniową Duchenne?a ? chorobą powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Choroba została zdiagnozowana u chłopca w 2006 roku. Od czterech lat porusza się na wózku inwalidzkim. Na co dzień korzysta z podnośnika umożliwiającego podstawowe czynności (kąpiel, przeniesienie na wózek inwalidzki, wyjście na dwór). Niestety przyrząd ten zepsuł się i nie ma możliwości jego naprawy. Koszt nowego podnośnika wynosił 4000 zł.

 

       Podczas tych dni w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy wśród nauczycieli i pracowników szkoły, uczennice klasy IV TOR i IV TO (Paulina Maciak, Magdalena Kosek, Natalia Sobieska i Dagmara Witkowska) w czasie przerw sprzedawały ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów. W dniu 15 listopada odbył się w hali sportowej pokaz samoobrony (systemu walki, polegającemu na połączeniu chwytów i rzutów mających zastosowanie obronne w różnych konkretnych sytuacjach) prowadzony przez ucznia naszej szkoły Armana Mkoyana. W pokazie wzięli udział uczniowie klasy IV TB (Przemysław Piotrkowski, Łukasz Wypych, Przemysław Nowakowski, Dariusz Sobiecki, Damian Bródka, Dawid Golański, Sebastian Bieniek i Jakub Kosiorek). Arman wyjaśniał, że ucząc się techniki samoobrony i poznając jej zasady należy pamiętać, że zdobyte umiejętności powinny być wykorzystywane jedynie w przypadku stosowania tzw. obrony koniecznej, tzn. w czasie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia w celu odparcia ataku napastnika, a także w razie potrzeby udzielenia pomocy osobie zaatakowanej. Wykorzystywanie poznanych chwytów i sposobów walki w innych celach, np. do napadu, rozboju lub szantażu jest w polskim ustawodawstwie karane z całą surowością prawa. Naszą akcję wsparli również uczniowie mławskich szkół ponadgimnazjalnych, wpłacając symboliczne 2 zł za udział w pokazie samoobrony. Podczas trwania akcji charytatywnej uczniowie mogli również sprawdzić swoją siłę na urządzeniu udostępnionym dzięki uprzejmości Pana Ireneusza Wypycha ? rodzica ucznia klasy IV TB. Środki na zakup niezbędnego urządzenia ułatwiającego codzienne funkcjonowanie Jakuba przekazała również Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Nr 1.

       Przebieg akcji koordynował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Panią Marleną Krystkiewicz i Panem Andrzejem Goszczyckim. Dzięki wyżej wymienionym działaniom udało nam się zebrać 6 100,59. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom i środowiskowi lokalnemu za wsparcie naszej akcji. Wierzymy, że dobro powraca Uśmiech.