XX Ogólnopolski Festiwal Twórczosci Religijnej FERA

W niedzielę, 20 listopada 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie odbył się XX jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej Fera 2016. Zainteresowanie konkursem było ogromne, we wszystkich kategoriach udział wzięło prawie 300 artystów. Jury oceniało w czterech głównych kategoriach: plastyka i fotografia, recytacja, soliści oraz zespoły, chóry i schole.

W pierwszej kolejności zaprezentowali się recytatorzy, których oceniało jury, w którym zasiedli przewodnicząca Halina Bartoś oraz Edyta Suszek i Wilhelm Taraszkiewicz. Z pośród 33 uczestników wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły - Hubert Zagórski zajął II miejsce w kategorii recytacji szkół ponadgimnazjalnych. Ucznia do tego konkursu przygotowała Pani Marta Stawińska – nauczycielka języka polskiego. Serdecznie gratulujemy!