Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       W piątek 18 listopada 2016 roku odbyło się podsumowanie październikowej XII Kampanii Białych Serc - ogólnopolskiego solidarnego protestu przeciwko narkotykom, który trwał od 12 do 23 października 2016 r.

      XII Kampania Białych Serc, zorganizowana była przez Grupę Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Patronat nad nią objęli m.in. Biskup Płocki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Mławski, Mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX - Zofia Klepacka, Strongman i zawodnik MMA - Kamil Bazelak.

       Podsumowanie kampanii uświetnił koncert Marty i Pawła Stawińskich i poezja Heleny Grąckiej. Helena Grącka napisała specjalnie z tej okazji wiersz ?Motyl?, a Paweł Stawiński skomponował piosenkę, pt. ?Uzależnienia?, która zapewne stanie się hymnem Kampanii. Wśród osób zebranych w sali Parafii Św. Stanisława BM w Mławie obecni byli m.in. ks. Ryszard Kamiński, Dyrektor Wydziału Edukacji w mławskim Starostwie Jan Marek Wtulich, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, mławskiej policji, koordynatorzy, pedagodzy, nauczyciele, młodzież, przyjaciele i sympatycy.

      Spotkanie rozpoczął spektakl profilaktyczny pod nazwą ?W SIECI UZALEŻNIEŃ?, który przygotowali pracownicy Urzędu Gminy Stupsk, Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stupsku. Po spektaklu zaprezentowano ponad 200 zdjęć z różnych miejsc w Polsce gdzie odbywał się solidarny protest przeciwko narkotykom, a pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski przedstawił raport podsumowujący tę akcję. Na koniec nie mogło zabraknąć słodkiego akcentu, czyli tortu z nazwą kampanii i symbolami w postaci białych serduszek.

       Warto podkreślić, że kampania prowadzona jest społecznie i oparta jest na dobrowolnej i bezinteresownej pracy wolontariuszy. Podczas uroczystego podsumowującego spotkania jej szef - Mariusz Zalewski podziękował wszystkim za bezinteresowną pracę. Wręczył też pamiątkowe dyplomy, które otrzymali m.in. koordynatorzy. Naszą szkołę na uroczystym podsumowaniu reprezentowała Pani Joanna Zadrożna.

Fotorelację z tej uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej Codziennika Mławskiego:

http://codziennikmlawski.pl/2016/11/21/podsumowanie-xii-kampanii-bialych-serc-w-mlawie/