Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Kampania Biała WstążkaKampania ?Biała Wstążka? to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu przerwanie milczenia i rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet.

 

       Akcja jest wynikiem wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku. Tego właśnie dnia, 25- letni Marc Lepine, uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski wkroczył do budynku politechniki w Montrealu, celując i strzelając do kobiet. Zabił 14 studentek a 13 ranił, bo jak twierdził, kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne, uważał też, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później, w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności.

       W ramach tegorocznej kampanii młodzież z naszej szkoły przygotowała gazetkę tematyczną przeciwko przemocy. Rozdawała ulotki z informacjami o przemocy wobec kobiet i sposobami włączenia się do walki z nią oraz symboliczne białe wstążki. Młodzież szkolna, również na ulicach miasta zachęcała mężczyzn do przyjęcia i noszenia białej wstążki manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Koordynatorami kampanii ?Biała Wstążka? na terenie naszej szkoły były ? Pani Joanna Zadrożna i Pani Milena Kordek.