Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Konkurs BożonarodzeniowyNasze święta obfitują w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. O wielu zapomniano, ale niektóre przetrwały do dnia dzisiejszego, są pielęgnowane w polskich domach i wzbogacają nasze świąteczne przeżycia.

       2 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Świąteczny ?24 pytania na 24 grudnia?. Celem konkursu było kultywowanie tradycji, kultury i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

 

       W konkursie uczestniczyło 29 uczniów (I Technikum Informatyczne B, I Technikum Energetyki Odnawialnej i III Technikum Budownictwa). Uczniowie mogli odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań na przykład: W Wigilię 1818 roku w kościele zepsuły się organy, więc ksiądz z organistą napisali kolędę na dwa głosy, chór i gitarę. Wykonali ją na pasterkę, a potem podbiła cały świat. Podaj tytuł tej kolędy? Dla kogo dawniej pieczono kolorowe wigilijne opłatki?

       Laureatem konkursu został Hubert Siarzyński ucz. klasy III Technikum Budownictwa, drugie miejsce zajęli Julia Siejka ucz. klasy I Technikum Energetyki Odnawialnej i Jakub Mikołajewski ucz. klasy III Technikum Budownictwa, trzecie Karolina Kujawa i Ewa Plewińska ucz. klasy I Technikum Energetyki Odnawialnej.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Konkurs został zorganizowany przez Panią Annę Tupacz i Panią Magdalenę Szumkowską.