Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Centrum Nauki Kopernik11 stycznia 2017 r. uczniowie klasy I Technikum Informatycznego A wraz z opiekunami Panią Anną Tupacz, Panem Andrzejem Goszczyckim i Panem Mariuszem Skwarskim, wzięli udział w wyjeździe dydaktycznym do Warszawy.

Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik,  jednym z największych w Europie centrów nauki. Czekała tam na uczestników wyjazdu moc atrakcji. Uczniowie z klasy I TIA obejrzeli tam nie tylko wystawy stałe takie jak ?Korzenie cywilizacji?; ?RE: generacja?; ?Strefa światła?, ?Nowy świat w ruchu?, ?Człowiek i środowisko?, mieli również okazję zobaczyć wystawę czasową.

Byli także w warsztatowej przestrzeni ?Majsternia? (tu przedmioty codziennego użytku służą do poszukiwania rozwiązań w postawionych zadaniach). Każdy mógł przenieść się w świat wspaniałej techniki, wszystkiego można było dotknąć, zobaczyć jak działa lub doświadczyć zjawisk przyrodniczych na własnej skórze.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była dla młodzieży niezapomnianym przeżyciem, ponieważ jest to miejsce, które sprzyja rozwijaniu zainteresowań, samodzielności i wyobraźni. Podczas rozmów z animatorami oraz poprzez uczestniczenie w doświadczeniach i eksperymentach, uczniowie poznali wiele zjawisk i procesów, które pozwolą im lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nas. 

Pobyt w ?Koperniku? to niezwykła lekcja łącząca w sobie elementy wielu szkolnych przedmiotów i dziedzin życia.