Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

     70-lecie szkołyO godzinie 900 poczty sztandarowe szkół, zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i absolwenci w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dzierzgowa udali się do Kościoła w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Wraz z biskupem mszę sprawowali księża ? absolwenci ?Budowlanki?: Jarosław Cichocki i Cezary Olzacki oraz były katecheta w Zespole Szkół Nr 1 ? Bogdan Zalewski. Oprawę muzyczną mszy zapewnił ksiądz Jacek Darmofalski wraz z parafialnym zespołem ?Quo vadis?.

   Po Mszy Świętej zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i absolwenci przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie w hali sportowej odbyły się dalsze uroczystości. Część oficjalną poprowadzili Marlena Krystkiewicz i Hubert Świniarski ? nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.

     ?Bądź pozdrowiony Gościu nasz. W radosne progi nasze wejdź! My zapalimy zamiast lamp. Szczęśliwe ognie naszych serc. Tymi słowami Pani Dyrektor Urszula Makowska powitała ze szczególna atencją Absolwentów Budowlanki oraz wyraziła radość i wdzięczność tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli w  uroczystości.

     Na ręce pani dyrektor słowa uznania oraz gratulacje złożyli zaproszeni goście, między innymi Pani Anna Cicholska ? Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Rafał Woźnowski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Pan Włodzimierz Wojnarowski ? Starosta Powiatu Mławskiego, Pan Sławomir Kowalewski ? Burmistrz Miasta Mława, Pan Jacek Zawiśliński ? Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

     W części artystycznej wyświetlono film pt. ?Ta nasza młodość?, będący owocem pracy uczniów i nauczycieli Budowlanki. W kadrach tego filmu każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=-vJmTp0ymTM&feature=share

     Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Urszula Makowska podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w organizację jubileuszu oraz V Zjazdu Absolwentów oraz wręczyła pamiątkowe statuetki:

 • Honorowemu Komitetowi Organizacyjnemu V Zjazd Absolwentów, w skład którego weszli absolwenci: Pan Janusz Arent (Przewodniczący), Pan Jan Marek Wtulich (Wiceprzewodniczący), Pani Renata Bielska, Pan Jacek Dusza oraz Pan Zdzisław Morawski;
 • Staroście Powiatu Mławskiego ? Panu Włodzimierzowi Wojnarowskiemu;
 • Dyrektorowi Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie ? Panu Jackowi Zawiślińskiemu;
 • Przewodniczącej Rady Rodziców ? Pani Ewie Sarbiewskiej,
 • Komitetowi Organizacyjnemu 70-lecie szkoły i V Zjazd Absolwentów, w skład którego weszli nauczyciele i pracownicy administracji: Pani Marlena Krystkiewicz (Przewodnicząca), Pan Andrzej Goszczycki (Wiceprzewodniczący), Pani Urszula Godlewska, Pani Wioletta Rybka (Wicedyrektor szkoły), Pani Joanna Szemplińska, Pan Hubert Świniarski, Pani Ewa Wiącek, Pani Bożena Wyszczelska;
 • Księdzu Jackowi Darmofalskiemu.

     Pani Dyrektor Urszula Makowska szczególne słowa uznania skierowała do sponsorów, których hojność pozwoliła uświetnić jubileusz. W gronie fundatorów znaleźli się:

 • Pan Janusz Arent - główny fundator naszej uroczystości,
 • Starosta Powiatu Mławskiego ? Pan Włodzimierz Wojnarowski,
 • Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Panią Dyrektor Krystyną Pszczółkowską,
 • Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie z Dyrektorem Panem Janem Stępką,
 • Zakład Energa z Dyrektorem Jarosławem Tomczykiem,
 • Państwo Maria i Lech Wyszomirscy,
 • Pani Renata Bielska,
 • Pan Paweł Giżyński,
 • Pan Marcin Keller,
 • Pan Robert Szczepkowski.

     Po zakończeniu części oficjalnej wystąpił zespół "Babsztyl", którego lider Zbigniew Hofman przed laty należał do społeczności BUDOWLANKI.

     Następnie prowadzący uroczystość zaprosili gości na obiad i spotkania w klasach, gdzie w miłej atmosferze można było powspominać szkolne czasy, zwiedzić placówkę oraz złożyć wpis w księdze pamiątkowej.

     Chlubą naszej szkoły jest szczególny klimat wzajemnej życzliwości, jaki udało się tu stworzyć przez całe lata. O tym jaki klimat panuje w Budowlance świadczył chociażby dzień jubileuszu szkoły. Ponad 500 absolwentów przybyło na urodziny szkoły. Obecność absolwentów po latach  przybyłych z różnych odległych niekiedy stron kraju to żywe świadectwo szacunku dla tej szkoły, jej pracowników, wychowawców, nauczycieli .

     Spotkania klasowe w szkole trwały do godziny 1800.  O godzinie 2000 rozpoczął się Bal Absolwentów, na którym bawiło się 480 osób. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejny zjazd, który odbędzie się już wkrótce, czyli za 10 lat Uśmiech.