Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

SZERZENIE IDEI  HONOROWEGO KRWIODAWSTWA       9 października 2017 roku 7 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie brało udział w akcji popularyzowania honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży szkolnej, która zrzesza się w Młodzieżowym Klubie Honorowych Krwiodawców pod nazwą MKHD. W ramach wyjścia nowi uczniowie zostali zapoznani z ideą honorowego krwiodawstwa. Na miejscu, czyli w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mławie, poznali ?drogę dawcy?, wypełnili ankiety oraz odbyli badania lekarskie. Po przejściu powyższych etapów siedmiu z czternastu chętnych do oddania oddało krew. Pozostali, którzy nie mogli oddać tego dnia, z różnych przyczyn, zostali bacznymi obserwatorami, wspierając przy tym swoich kolegów.

 

       Oddanie krwi, wraz z niezbędnym badaniem i odpoczynkiem, zajmuje tylko pół godziny. Dla organizmu dorosłego człowieka oddanie niespełna pół litra krwi to niewielki wysiłek. Natomiast dla osoby, której zostanie ona przetoczona jest bezcennym darem decydującym o jej życiu.

Uczniowie, którzy oddali honorowo krew:

  • Łukasz Jędrzejewski ? III TI
  • Mateusz Napierski ? III TI
  • Oskar Wiśniewski ? III TI
  • Cezary Socha ? III TI
  • Adrian Tonderski ? III TB
  • Radek Świderski ? II TI
  • Dominika Sarbiewska ? IV TR

W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek pozwoli nie tylko zaspokoić najpilniejsze potrzeby, ale także przyczyni się do wzrostu świadomości i promocji idei krwiodawstwa. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.