MARSZ BIAŁYCH SERC

Marsz Białych Serc20 października 2017 roku w Mławie odbył się VI Marsz Białych Serc głośny, ale pokojowy marsz protestu przeciwko narkotykom  pod hasłem „Jesteśmy solidarni przeciw narkotykom”.  W marszu tym uczestniczyło 10 wolontariuszy ZS Nr 1 w Mławie oraz opiekun PCK.

Białe serca i białe baloniki,  niebieskie flagi i żółte koszulki kampanii w ramach Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom I Przemocy pojawiły się na ulicach Mławy.

Barwny pochód wyruszył spod pomnika J. Piłsudskiego w parku i przeszedł dookoła Starego Rynku, powiewając flagami i trąbiąc na trąbkach. W pochodzie dominowała młodzież szkolna, wraz ze swoimi nauczycielami, nie zabrakło też jednak osób dorosłych, byli również i seniorzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja z Mławy.

Swój sprzeciw wobec narkotyków przyszli zamanifestować ci, którzy mają świadomość jak szkodliwe i groźne są narkotyki.

Organizatorem i pomysłodawcą marszu jest Grupa Zalewski Patrol oraz Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów.

Wolontariusze biorący udział w marszu:

1. Andżelika Karczewska – kl. III TR
  2. Karolina Rudnicka – kl. III TR
  3. Olga Sobieska – kl. III TR
  4. Julia Podlińska – kl. III TR
  5. Dżesika Karczewska – I TR
  6. Patrycja Słowikowska – kl. ITR
  7. Wiktoria Ecka – kl. I TR
  8. Karolina Jakubowska – kl. II TR
  9. Jowita Pisarska – kl. II TR
  10. Natalia Sokołowska – kl. II TR

Opiekę nad uczniami podczas wyjścia sprawowała Pani Joanna Zadrożna – opiekun Szkolnego Koła PCK.