Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień bez tytoniu

Dzien bez tytoniuW dniach 13-17.11.2017r. w naszej szkole był obchodzony Tydzień bez papierosa. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia w Zespole Szkół nr 1 poprzedzone były pogadankami na zajęciach z wychowawcą pod hasłem : ?Dziękuję, nie palę. Palenie nie jest modne?. Młodzież dyskutowała na temat negatywnych skutków palenia papierosów oraz fazach uzależnienia od nikotyny. Uczniowie wspólnie z wychowawcami wykonali również krzyżówkę antynikotynową.

W ramach promocji walki z nałogiem palenia papierosów zorganizowałyśmy spotkanie profilaktyczne z Panią Zofią Bielską, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie. Uczniowie otrzymali informacje z korzyściami zdrowotnymi z rzucenia palenia, z zaciekawieniem uczestniczyli w prelekcji, a na koniec wszyscy chętni mogli dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W Zespole Szkół nr 1 został ogłoszony konkurs plastyczny na tabliczkę informująca o zakazie palenia wyrobów tytoniowych oraz papierosów elektronicznych.

  • Opracowały: psycholog ? Milena Kordek
  • pedagog ? Patrycja Sterbicka