Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Spotkanie z Panem Mariuszem GilemKtóż z nas, będąc małym dzieckiem, nie marzył o dalekich podróżach na pokładzie statku? Czy mieszkając w niewielkim mieście w sercu Europy, z dala od wielkich wód, można zostać prawdziwym wilkiem morskim? Okazuje się, że to możliwe. Dnia 19 grudnia 2017 r. w ramach cyklu ?Spotkań z ludźmi ciekawymi i arcyciekawymi?, gościliśmy w naszej szkole naszego absolwenta pana Mariusza Gila ? kapitana żeglugi wielkiej.

     Nasz gość ukończył ?Budowlankę? w 1985 roku, zdobywając zawód technika budowy dróg i mostów ale jego marzeniem było wypłynąć na dużo szersze wody, wypłynąć na głębię? Po ukończeniu Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie rozpoczął pracę na morzu a od wielu lat jest kapitanem na ogromnych statkach ? tankowcach typu VLCC (Very Large Crude Carrier). Na spotkaniu w bibliotece szkolnej, zorganizowanym przez Joannę Szemplińską  i Marlenę Krystkiewicz, młodzież miała okazję wysłuchać ciekawych opowieści kapitana dotyczących dalekich podróży morskich, życia na statku, budowy wielkich tankowców. Uczniowie obejrzeli mnóstwo fantastycznych fotografii z ciekawych dalekich miejsc na świecie a także krótkie filmy pokazujące wyjście wybudowanego tankowca z doku na próbny rejs oraz chrzest statku.

      Kapitan Mariusz Gil nie mógł uczestniczyć w organizowanym przez szkołę pod koniec września jubileuszu 70-lecia i zjeździe absolwentów, ponieważ w tym czasie był w rejsie. Dlatego, jest nam bardzo miło, że zechciał nas odwiedzić i podzielić się z nami swoją pasją zawodową. Jest to przykład dla naszej młodzieży, że przez naukę i pracę oraz konsekwentne dążenie do celu można spełnić swoje marzenia o dalekich podróżach, mieszkając daleko od wielkich mórz i oceanów.