Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       12 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Mławie odbyła się debata poświęconaDebata problemowi uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Wzięli w niej udział przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu mławskiego oraz samorządowcy i przedstawiciele instytucji, które zajmują się profilaktyką.

      Organizatorem spotkania była Ciechanowska Delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, współorganizatorem i gospodarzem dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie im. Jerzego Ciesielskiego.

 

       Jako pierwsza prelekcję na temat uzależnień wygłosiła młodsza aspirant Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W swoim wystąpieniu poruszyła kwestie związane z wymiarem karnym dotyczącym posiadania oraz rozprowadzania narkotyków i dopalaczy.

      Następnie przedstawiciel Centrum Profilaktyki Społecznej Bonum Humanum Maciej Szczodrowski próbował przedstawić uczniom mechanizmy manipulacji, jakimi kierują się dealerzy. Podkreślał, że do młodych ludzi należy mówić posługując się przykładami, używając ich języka i angażując w rozmowę. Profilaktyka nie zakończyła się po prelekcji. Pan Maciej Szczodrowski był do dyspozycji uczniów, nauczycieli i rodziców przez cały dzień.

      Na zakończenie z programem artystyczno-profilaktyczno-ewangelizacyjnym ?Ku wolności? wystąpił zespół ?Wyrwani z niewoli? w składzie Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i  Piotr Zalewski (student psychologii, autor książki pt: ?Wyrwani z niewoli?), od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii. Jacek i Piotrek zaangażowali wszystkich obecnych do udziału w swoim występie.

       Debata, która odbyła się pod hasłem "W życiu nie ma porażek są tylko lekcje" to wartościowe doświadczenie, które na długo zapamiętają jej uczestnicy.

Więcej na ten temat:

https://www.facebook.com/Zespol_Szkol_Nr1

http://www.radio7.pl

https://www.facebook.com/wyrwanizniewoli