Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

     Konkurs mitologicznyW dniu 15 lutego 2018 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ?Z mitologią na Ty?, zorganizowany przez Panią Marlenę Krystkiewicz przy współpracy z Panią Martą Ziębicką.

     Celem konkursu było:

  • propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,
  • podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej,
  • kształtowanie umiejętności i poszukiwania informacji w różnych źródłach,
  • wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego,
  • promowanie czytelnictwa.

      W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych technicznych (po trzech reprezentantów z każdej klasy). Uczestnicy wykonywali zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat bogów greckich i rzymskich, związków frazeologicznych związanych z mitologią, znajomością dzieł sztuki związanych z antykiem.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli uczniowie z klasy I Technikum Informatycznego ?b?: Mateusz Cichocki, Michał Gosik i Mateusz Powirski.

II miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Budownictwa: Jakub Kudelski, Kacper Pacek i Filip Tomkiel.

III miejsce przypadło w udziale uczniom z klasy I Technikum Organizacji Reklamy: Wiktorii Eckiej, Andżelice Gregorczyk i Jakubowi Karczowi.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom polonistom: Pani Wiolettcie Rybce, Pani Joannie Raczkowskiej i Pani Marcie Stawińskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.