Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

PEACE CROSS-CULTURAL UNDERSTANDING

PEACE CROSS-CULTURAL UNDERSTANDING      W dniach od 9 do 16 września 2018 roku Zespół Szkół Nr 1 w Mławie uczestniczy w projekcie PEACE Cros?cultural Understanding. W naszej szkole gościć będą: Aidia Urkalieva z Kirgistanu oraz Mohammad Zaker Nadiri z Turcji. Nasi uczniowie przez cały tydzień będą mieli możliwość poznawać kulturę i tradycję krajów, z których pochodzą wolontariusze, a także nawiązać przyjazne relacje z naszymi gośćmi.

 

       Projekt PEACE Cross?cultural Understanding prowadzony jest przez międzynarodową organizację studencką AIESEC, a jego głównym celem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, przełamywanie stereotypów, szerzenie tolerancji, zachęcanie do poznawania świata oraz do nauki języków obcych, a także kreowanie dobrego wizerunku Polski w świecie i propagowanie idei współpracy międzynarodowej. Projekt wspierany jest przez UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Amnesty International oraz Rotary International. Koordynatorem projektu w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie jest nauczyciel języka angielskiego, pani Alina Zielińska, wspierana przez pozostałych nauczycieli anglistów w naszej szkole.

      Podczas tygodnia spędzonego w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie, wolontariusze będą prowadzić cykl starannie przygotowanych warsztatów w języku angielskim. W trakcie tych zajęć uczniowie będą mogli dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego w Turcji i Kirgistanie. Nasi goście opowiedzą o najpiękniejszych miejscach, tradycyjnych potrawach, zwyczajach i historii swoich krajów. W celu lepszej integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z wolontariuszami zorganizowane zostaną również zajęcia popołudniowe. Nasi goście, wraz z młodzieżą, zwiedzą najciekawsze miejsca w Mławie, poznają historię naszego miasta, będą uczestniczyć w popołudniu sportowym, muzycznym oraz filmowym, a także wezmą udział w meczu o puchar w kręgle. Na zakończenie wizyty zaplanowana została sobotnia wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie nasi goście będą mogli cieszyć się urokami polskiej wsi i przepiękną pogodą.

       Projekt PEACE Cross?cultural Understanding realizowany jest dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz młodzieży, która pomaga w organizacji wycieczek oraz innych form rozrywki w wolnym czasie. Mamy ogromną nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto i naszą szkołę oraz zaprzyjaźnią się z nami.