Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

      Projekt edukacyjny "Energ(i)a do Nauki" stworzony został z myślą promowania zawodów z branży energetycznej i elektrycznej wśród młodych ludzi, a przy tym ułatwienia naboru wykwalifikowanej kadry dla ENERGA-OPERATOR. Do współpracy zostały wytypowane szkoły techniczne i uczelnie z terenu działania spółki, które posiadają w swojej ofercie profilowane klasy kształcące w tym zawodzie. Patronat ENERGA-OPERATOR obejmuje wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne.

W ramach współpracy firma oferuje praktyki i staże, wykłady eksperckie, wycieczki dydaktyczne. Dla najlepszych fundowane są stypendia naukowe i otwierana jest szansa na późniejsze zatrudnienie, a placówka może dodatkowo ubiegać się o dofinansowanie wyposażenia pracowni warsztatowych. Szkoła natomiast, dzięki tworzeniu perspektyw zawodowych dla swoich absolwentów, umacnia swój wizerunek na rynku edukacyjnym.

      W ubiegłym roku szkolnym również nasza szkoła przystąpiła do tego projektu, efektem czego było podpisanie umowy z ENERGA OPERATOR S.A z siedzibą w Gdańsku. Działania w ramach tej umowy dają obopólne korzyści. ENERGA OPERATOR S.A zobowiązuje się do finansowania stypendialnego uczniów o najwyższej średniej ze wszystkich przedmiotów oraz ufundowania nagród rzeczowych dla uczniów o najwyższej średniej z przedmiotów zawodowych elektrycznych. Firma przekazała ponadto środki finansowe na wyposażenie pracowni elektrycznych w nowoczesny sprzęt edukacyjny, co stworzy możliwości wykształcenia profesjonalnej kadry zawodowej, która znajdzie zatrudnienie w zakładach dystrybucji energii elektrycznej.

      Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, dwóch naszych uczniów: Bartosz Wolszczak (kl.II TE) i Adrian Perdjon (kl.IV TE), otrzymało nagrody rzeczowe, przyznawane w ramach projektu ?Energ(i)a do Nauki? z rąk dyrektora Zakładu Energetycznego ? Dystrybucja Mława, pana Jarosława Tomczyka. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i mamy nadzieję, że staną się ogromną motywacją dla swoich kolegów.