Uczniowie ?BUDOWLANKI? na podwójnej wystawie w mławskim parku      Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy IV technikum informatycznego oraz przedstawiciel klasy III technikum organizacji reklamy wybrali się wraz z opiekunami, w piątek 14 września 2018 roku, na podwójną wystawę plenerową, przygotowaną w mławskim parku przez Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Pierwsza z wystaw nosi tytuł ?Obrońcy pozycji mławskiej we wrześniu 1939 r.?. Banery przedstawiają krótki rys historyczny bitwy pod Mławą. Druga wystawa ?Niepodległa^100? upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiając dzieje Mławy i jej okolic w latach 1914-1920.

Poznanie historii Mławy, jej znaczenia w drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości, obejrzenie zdjęć, notatek i dokumentów bohaterów, którzy brali udział w tym wielkim dziele było dla uczniów doskonałą lekcją wychowania, historii i lokalnego patriotyzmu. Wyjście zakończył wspólny spacer po parku i słodka niespodzianka dla wszystkich uczestników. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Anna Tupacz i Marzena Nagucka.