Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH

KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH1 października 2018 r. w pracowni języka niemieckiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach Obcych.

Cele konkursu:

  • promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować,
  • propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności,
  • rozwijanie kompetencji lingwistycznych uczniów,
  • integracja młodzieży.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych (Technikum Informatyczne, Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Robót Wykończeniowych oraz Technikum Budownictwa). Dwuosobowe zespoły z każdej klasy odpowiadały na 35 pytań z zakresu wiedzy o językach obcych.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja I klasy Technikum Robót Wykończeniowych: Dawid Olszewski i Tomasz Wróblewski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez Panią Annę Tupacz i Panią Jolantę Hermanowską - Hausman przy współpracy z Panem Mariuszem Skwarskim.