Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

DZIEŃ PATRONA i ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W JUBILEUSZOWYM ROKU  STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI PRZEZ POLSKĘDzień Patrona zajmuje co roku ważne miejsce w kalendarzu imprez naszej szkoły. Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ wraz z uroczystościami poświęconymi Jerzemu Ciesielskiemu obchodzimy również piątą rocznicę nadania szkole Jego imienia. Okazją do świętowania jest także Dzień Edukacji Narodowej oraz obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Dnia 12 października 2018, w piękny słoneczny poranek, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście rozpoczęli świętowanie od udziału we mszy świętej w Kościele Parafii Matki Bożej Królowej Polski, sprawowanej w intencji nauczycieli i pracowników oświaty oraz rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Po mszy wszyscy przemaszerowali na plac przed budynek szkoły, gdzie byli świadkami uroczystości posadzenia Dębu Niepodległości, którego dokonała pani dyrektor Urszula Makowska. Dąb Niepodległości stanie się symbolem pamięci o drogach do wolności naszej ojczyzny. W odświętnych nastrojach, uczniowie wraz z opiekunami skierowali się na halę sportową aby wziąć udział w akademii, przygotowanej pod kierunkiem pani Marty Stawińskiej. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest żyć dla niej”. Motto  było częścią przepięknej scenografii, przygotowanej przez Panią Magdalenę Szumkowską i Martę Stawińską. Podczas programu wykorzystano materiały multimedialne – fragmenty homilii papieża Jana   Pawła II o wolności oraz przemyślenia Jerzego Ciesielskiego o pracy, miłości, rodzinie i relacjach międzyludzkich. Ważnym momentem tego przedsięwzięcia artystycznego była pantomima przedstawiająca losy Jerzego Ciesielskiego wplecione w historię Polski. Program niósł przesłanie dla młodzieży, wynikające z przemyśleń Patrona, zachęcające do pójścia drogą wartości. Wielu wzruszeń dostarczyły wszystkim widzom utwory muzyczne: „Biało-Czerwona” i „To nie sztuka wybudować nowy dom”, zaśpiewane przez panią Martę Stawińską w duecie z uczniem klasy III m- Mariuszem Kurkiem, przy pięknym, artystycznym akompaniamencie, gościnnie występującego, pana Pawła Stawińskiego. W programie wystąpili uczniowie:

Julia Siejka  III TEO

Tomasz Wiącek  III TB

Weronika Chojnacka  III TB

Mateusz Fiedurski  III TB

Hubert Zagórski  III TB

Kacper Pacek  II TB

Krystian Ogrodowczyk  II TIa

Andżelika Nowicka  I TO

Wiktoria Giżyńska  I TO

Miłosz Gutowski  ITO

Adrian Gutkowski  I TO

Mateusz Szliter  I TO

Damian Skalski I TRW

Święto Szkoły stało się tez okazją do symbolicznego ślubowania na Sztandar Szkoły uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasistów w tej podniosłej chwili reprezentowali:

Karolina Lech z klasy I TI,

Kamila Świniarska z klasy I TO,

Tomasz Wróblewski z klasy I TRW,

Dawid Miksza z klasy I TB.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali drobne upominki w patriotycznych biało-czerwonych torebkach.

W dalszej części  uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły – pani Urszula Makowska, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W imieniu Rady Rodziców – pani  Joanna    Karczewska, wręczając symboliczny bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor, wyraziła wdzięczność nauczycielom za pracę dydaktyczną i wychowawczą. Stałym elementem uroczystości jest co roku wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy na rzecz szkoły i uczniów. W tym roku nagrodę tę odebrali:

Anna Wachowicz,

Magdalena Szumkowska,

Krystyna Fijałkowska,

Anna Tupacz,

Andrzej Michalak,

Zbigniew Tadrzak,

Włodzimierz Luks,

Wojciech Poznański

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Podczas uroczystości, pani dyrektor wręczyła nagrody dla laureatów , przeprowadzonego wcześniej, VI Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności Patrona Szkoły Jerzego Ciesielskiego. Nagrody otrzymali:

I miejsce – Andżelika Karczewska – klasa IV TOR

II miejsce – Katarzyna Szczepańska – klasa IV TOR

                     Kacper Pawłowski – klasa IV TB

III miejsce - Magdalena Grochowalska – klasa IV TB

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież szkolna wyraziła swoja wdzięczność za nauczycielski trud życzeniami oraz symboliczna różą, wręczoną pracownikom oświaty, zarówno tym, którzy są czynni zawodowo jak i przebywającym na emeryturze. Wielu wzruszeń dostarczyła zaśpiewana przez Pawła Stawińskiego piosenka „Z całego serca życzę Ci” w jego mistrzowskiej interpretacji.

Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor podziękowała organizatorom i twórcom uroczystości a wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i gości zaprosiła do biblioteki na jubileuszowy tort. Na pamiątkę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie zostaną na zajęciach z wychowawcą obdarowani symbolicznymi patriotycznymi cukierkami.