Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

ELEKTROWNIA WODNA WE WŁOCŁAWKU5 października 2018 roku klasy II i IV Technikum Elektrycznego wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do elektrowni wodnej we Włocławku. Dzięki uprzejmości firmy ENERGA, uczniowie wraz z opiekunami (p. Wojciechem Poznańskim – nauczycielem przedmiotów zawodowych elektrycznych, p. Aliną Zielińską – wychowawcą klasy IV TE, p. Martą Ziębicką – wychowawcą klasy II TE oraz p. Krystyną Falkiewicz – nauczycielem przedmiotów zawodowych elektrycznych) mieli możliwość zwiedzenia największej elektrowni przepływowej w Polsce.

Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem – pracownikiem elektrowni -odwiedzili główną halę generatorów, przepławkę dla ryb, które wędrują w górę rzeki do źródeł oraz część podziemną zapory wodnej. Ponadto uczniowie zobaczyli, jak wygląda kombinezon izolacyjny wykorzystywany przy pracach łączeniowych w rozdzielni elektrowni. Po obejrzeniu elektrowni wodnej uczestnicy wycieczki odwiedzili pobliskie miejsce tragicznej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki oraz pomnik pamięci na Tamie we Włocławku. Ostatnim punktem wycieczki była integracja klas elektrycznych w galerii Wzorcownia we Włocławku, gdzie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wspólnego posiłku oraz spędzenia przyjemnego popołudnia.