Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Kampania Białych Serc 2018

Marsz Białych Serc 2018      W dniach 12-21 października 2018r. w Mławie odbyła się XIV Kampania Białych Serc – pod hasłem „100% DLA ŻYCIA”. Zespół Szkół Nr1 w Mławie, jak co roku wziął udział w tej akcji. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Debacie „Młodych o młodych”, której tematem przewodnim była „Solidarność uczniowska”, oraz w VII Marszu Białych Serc – głośnym, pokojowym marszu protestu przeciwko narkotykom i przemocy.

      Białe serca i białe baloniki,  niebieskie flagi i żółte koszulki kampanii w ramach Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy pojawiły się na ulicach Mławy.

Barwny pochód wyruszył spod pomnika J. Piłsudskiego w parku i przeszedł dookoła Starego Rynku, powiewając flagami i trąbiąc na trąbkach. W pochodzie dominowała młodzież szkolna, wraz ze swoimi nauczycielami, nie zabrakło też jednak osób dorosłych, byli również i seniorzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja z Mławy. 

Swój sprzeciw wobec narkotyków przyszli zamanifestować ci, którzy mają świadomość jak szkodliwe i groźne są narkotyki.

      Organizatorem i pomysłodawcą marszu jest Grupa Zalewski Patrol oraz Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów.

Wolontariusze biorący udział w marszu:

  • Aleksandra Dąbkowska – kl.II TOR
  • Weronika Rejniak – kl.II TOR
  • Andżelika Gregorczyk – kl.II TOR
  • Monika Wyszomirska – kl.II TOR
  • Julia Król – kl.II TOR

Opiekę nad uczniami podczas wyjść sprawowały Pani Joanna Zadrożna – opiekun Szkolnego Koła PCK, oraz Pani Alicja Stando – pedagog szkolny.